pl / en

Zajęcia

 

Nasza placówka jest idealnym miejscem aby Twoje dziecko zaczęło przygodę edukacyjno - wychowawczą. Domowa atmosfera i indywidulane podejście to tylko z niektórych naszych atutów. 

Od ponad 7 lat świadczymy usługę przedszkolną na najwyższym poziomie przygotowująć naszych podopiecznych w dalszą drogę edukacyjną. 

Realizujemy  program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgodnie z którym przygotowujemy dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole. 

Przechodzimy ewaluację kuratorskie z bardzo wysokimi ocenami.

Zajęcie są organizowane i realizowane z uwzględnieniem wspomagania indywidulanego rozwoju dziecka oraz wspomaganie rodziny w wychowanie dziecka. 

W PAKIECIE OFERUJEMY PAŃSTWU  BARDZO BOGATY WACHLARZ DODATKOWYCH ZAJĘĆ

Zajęcia teatralne, które prowadzę już od 8 lat przede wszystkim rozwijają wyobraźnię u dzieci. Poprzez zabawę w teatr poznajemy siebie i innychmałych "człowieczków". Uczymy się odkrywać swoje pragnienia, nie będąc obojętnym na potrzeby innych. Buszujemy po nieodkrytych terenach naszej wrażliwości i osobowości. Puszczamy wodze fantazji i pokazujemy, co nam wduszy gra. Próbujemy pozbyć się nieśmiałości i barier, choć do niczego nie zmuszamy. W teatrze wszystko jest możliwe (a już w teatrze dziecięcym...dzieją się prawdziwe cuda). Najbardziej nieśmiała dziewczynka czy chłopiec dostają wiatru w żagle i wchodzą na "pokład". Pokład teatralny, czyli naszą przedszkolną scenę, która jest jeszcze zazwyczaj bezpiecznym skrawkiem dywanu. Jednocześnie zwracamy uwagę na poprawną polszczyznę i wymowę. Zajęcia opierają się przede wszystkim na zabawie, która w sprytny sposób przekazuje podstawowe pojęcia związane z teatrem, czy techniki aktorskie, takie jak pantomima czy drama. Na zajęciach dużo się ruszamy, śpiewamy, śmiejemy i tańczymy. Dzieci z zajęć wychodzą radosne i zawsze pytają "kiedy pani donas znowu przyjdzie?". A ta pani to ja Karolina Adamska-Latoch - zajęcia teatralne z dziećmi prowadzę od 2013 roku. Jestem dyplomowaną aktorką scen muzycznych (dyplom Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni) i dziennikarką (studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim). Na ekranie debiutowałam w serialu "Pierwsza miłość". Grałam również w "Na sygnale" i "Sprawiedliwi. Wydział Kryminalny". W swoim dorobku artystycznym posiadam główne role musicalowe m.in. Sheili w "Hairach" i Mimi w "Rencie". W Warszawie grałam na deskach Teatru Dramatycznego. Rok temu przeprowadziłam się do Gdyni z całą rodziną i tutaj "zarażam" dzieci pasją do teatru. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci: 3-letniego Szczepana, 5-letniej Marianny i 7-letniego Ignacego.

W każdy wtorek nasze Alfabeciaki mają zajęcia taneczno-ruchowe.  Zajęcia prowadzonę są z instruktorem Panią Karoliną Latoszek  dyplomowaną aktorką scen muzycznych . Podczas zajęć nasze przedszkolaki poznają różne techniki tańca.  

Zajęcia dla chętnych od 3 roku życia. Zajęcia płatne 60 zł / miesiąc.Zajęcia odbywają się raz w tygodniu  z lektorem języka francuskiego.

Zapewniamy naszym Alfabeciaką diagnozę i indywidulane zajęcia logopedycznę z jednym z naszych trzech specjalisów w dziedzinie logopedii.

Zdobyta wiedza w naszej placówce przedszkolnej pozwala naszym absowletną na łatwiejszy start w szkole. W związku z przygotowaniem naszych zerówkowiczów ( najstarszej grupy 6 latków ) do nauki w szkole nasza placówka prowadzi doatkowo ponadprogramowe zajęcia. Dzieci utrwalają zdobytą wiedzą i pracują na rozszerzonym materiale edukacyjnym